Negalvokite, kad dovana „grynieji pinigai“ tai neoriginali dovana. Tereikia įdomiai pateikti dovanojamus pinigus ir garantuojame tai taps nenuobodi bei netgi linksma dovana. Turime Jums kelis patarimus, kaip tai padaryti ir pradžiuginti sveikinamąjį:
Kokią pinigų sumą dovanoti?
Vestuvių proga: visų pirma reikėtų atsižvelgti į tai ar dovanojama nuo vieno žmogaus ar poros. Dovanojamą sumą reikėtų padauginti iš maždaug 1,5, tad jeigu vienas duotumėte 100eurų nuo poros derėtų įteikti 150eurų. Bendra patartina taisyklė, skirti maždaug 20proc. dovanų biudžeto sužadėtuvių dovanai, 20proc. mergvakariui ar bernvakariui ir 60proc. pagrindiniai vestuvių dovanai.
Gimtadienio proga: jeigu esate draugai ir dovanojate jaunuoliui pinigus, suma neturėtų būti didelė bei įpareigojanti. Tačiau nerašytose taisyklėse iš giminaičių tikimasi gimtadienio proga sulaukti šiek tiek didesnės sumos nei iš draugų, patariame skaičiuoti dešimtimis.
Jubiliejaus proga: gavus kvietimą į jubiliejų reikėtų apgalvoti kelių metų jubiliejus yra ir nuo to spręsti apie dovanojamą sumą. Kuo didesnis metų skaičius sukako tuo apvalesnę sumą derėtų įteikti.
Įkurtuvių proga: einant į įkurtuvių šventę dovanojama suma priklauso nuo jūsų statuso su įkurtuvininkais. Tėvai dažniausiai dovanoja didesnes sumas galinčias siekti ir šimtus, kurios padės greičiau įsikurti naujuose namuose.
Visuomet dovanokite tiek kiek leidžia jūsų gaunamos pajamos, juk dovanotam arkliui į dantis nežiūrima.
Nepamirškite, jei dovanojate dideles sumas pinigų, gavėjui reikės šią sumą deklaruoti. Piniginės dovanos gautos iš įmonės vadovo (juridinio ar fizinio asmens) yra apmokestinamos 15proc. pajamų mokesčio tarifu. Tačiau jei pinigai gauti iš šeimos narių jie nėra apmokestinami. Deklaruoti dovanotus pinigus reikia pasibaigus kalendoriniams metams.